Zabawki dla kota

0
1630

Nawet te staruszki, które już tylko wygrzewają się na słonecznych parapetach, od czasu do czasu zyskują trochę werwy i jak małe kociaki zaczynają biegać za toczącą się piłeczką. Dlatego każdy szanujący się właściciel kota powinien zapewnić swojemu pupilowi – jakiekolwiek – przedmioty, które mogą posłużyć mu do zabawy.

Jak mówią opinie specjalistów, zabawa pozwala rozładować napięcie, przeciwdziała kumulowaniu się agresji i w efekcie sprawia, że kot (ale przecież i każde inne stworzenie!) jest spokojniejszy i po prostu szczęśliwszy. Dziś przedstawiamy najciekawsze naszym zdaniem zabawki dla kota.

Być może o którejś z nich pomyślicie: to jest zabawka dla mojego pieszczocha!

Kocimiętka na zachętę

Zanim przejdziemy do omówienia zabawek dla kotów pozwólcie, że wspomnimy o kocimiętce. Jak wiadomo, większość kotów wpada w euforię w odpowiedzi na jej zapach… i jakże tego nie wykorzystać? Choć niektóre zabawki dla kotów wypchane są suszoną kocimiętką, my również możemy się nią posłużyć.

Jeśli nasz pupil nie zainteresował się kupioną przez nas zabawką lub też chcemy, by stara zabawka wróciła do łask, wystarczy potrzeć ją kocimiętką lub spryskać specjalnym sprayem o jej zapachu.

Zabawki dla kota - jakuma.pl
Laser, drapak, wędka… – Jaką zabawkę dla kota wybrać?

Jaką zabawkę dla kota wybrać i kupić?

Jedną z najlepszych zabawek dla kota jest laser, którego światło na długo zajmie naszego pupila. Dla kotów, które długo pozostają w domu same, świetnym rozwiązaniem są zabawki interaktywne (jak kong). Drapaki połączone z domkami czy tunelami również znajdą swoich amatorów wśród wielu kotów. Podobnie zresztą jak zabawki w kształcie myszki czy w formie wędki z piórkami lub rybką na sznurku.

Zabawki dla kotów / Ranking

Laser dla kota

To niewielkie, a przy tym niedrogie urządzenie może przysporzyć kotu nie lada atrakcji. Jest jednak jedna mała zasada, o której warto pamiętać podczas zabaw kota ze światełkiem lasera. Kot to łowca.

Jeśli nigdy nie „złapie” światełka, w końcu będzie czuł się sfrustrowany i przestanie go interesować taka zabawa. Dlatego od czasu do czasu pozwólmy mu je „złapać” – najlepiej na piłeczce lub innej zabawce, którą będzie mógł uznać za swoje trofeum.

Zabawki interaktywne dla kota

To zabawki, które wymagają od kota pewnego zaangażowania i zachęcają do stałej aktywności. Znajdziemy tu kong – zabawkę kryjącą przysmak, który trzeba umiejętnie wyjąć, a także karuzelę (przypominającą taką dla niemowląt), kołowrotek czy tor zabaw. Na sklepowych półkach znajdziemy też zabawki na baterie – na przykład z piórkami, wydające odgłosy ptaka (!).

Drapak, domek, drzewko i tunel

To niezawodni pomocnicy w zapewnieniu kotu rozrywki i wypoczynku. Takie akcesoria pomocne są zwłaszcza wtedy, gdy mamy większą ilość kotów – chowanie się w tunelu czy domku, wspinanie się i drapanie – to wszystko uszczęśliwi nasze pieszczochy. Zarówno drapak, jak i domek, drzewko czy tunel można zakupić osobno lub w zestawie.

Fontanna dla kota

To nie tylko świetna zabawka, ale także dobra zachęta do picia wody. Fontanna zapewnia stały przepływ wody, która dzięki temu pozostaje świeża, chłodna i natleniona. Czyli idealna dla kota.

Zabawki dla kota - jakuma.pl
Gdzie możemy kupić zabawkę dla kota?

Myszka – zabawka

Niezastąpiony gadżet, który choć kosztuje dosłownie grosze, nie przestaje być jedną z ulubionych zabawek kotów. Takie myszki mogą być wypychane kocimiętką, co dodatkowo zachęci koty do zabawy.

Wędka dla kota

Kolorowe piórka, rybki czy myszki zawieszone na „wędce” dostarczą zabawy kotu. To prawda. Przyznajmy jednak, że właściciel lub właścicielka, dzięki obserwacji dzikich harców pupila, również spędza miło czas. Podobnie jak myszka do zabawy, wędka taka jest bardzo tania, a zapewnia mnóstwo radości podczas wspólnej zabawy.

Kong dla kota

Kong – jak już wspomnieliśmy wcześniej – to zabawka, która zachęca kota do aktywności – w jej środku znajduje się przysmak. Najbardziej popularny jest model w kształcie gruszki, u której szczytu znajduje się kolorowy, pierzasty „ogonek”. Przewracanie i turlanie zabawki sprawia, że w końcu wypada z niej przysmak. Świetna zabawka dla kotów, które mogą się nudzić podczas długiej nieobecności właścicieli.

Zabawki dla kota „zrób to sam”

Choć wiele zabawek dla kotów dostępnych w sklepach zaprojektowano tak, by zapewniały zwierzętom jak najlepszą zabawę, a przy tym były bezpieczne, niekiedy wystarczy zwykły papierek lub kłębek wełny, by rozbawić i rozruszać naszego pupila. Można też pokusić się o zrobienie samemu zabawki dla kota – choćby z rolek po papierze toaletowym. To jednak temat na zupełnie inny artykuł.

Producenci i cena zabawek dla kotów

Zabawki dla kota znajdują się w ofercie takich marek jak Trixie, Ferplast, Skalar, Comfy, Zolux, Zooplus czy Yarro. Cena najtańszej zabawki dla kota nie przekracza 2 złotych. Najdroższe drapaki z zabawkami mogą kosztować około 500 złotych. Gdzie kupić zabawki dla kotów? W każdym sklepie zoologicznym, zarówno stacjonarnym, jak i internetowym. Szeroki wybór zabawek znajdziemy też na Allegro.

Jaka jest ulubiona zabawka Wasze kota?

Dajcie znać w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here