Transporter dla kota

4
3906

Transporter dla kota
Najlepszy transporter dla kota
Transporter dla kota to akcesorium, które przyda się nam niejednokrotnie. Będzie niezastąpione podczas podróży do weterynarza i podczas jakichkolwiek dalszych wyjazdów. A przy odrobinie szczęścia kot uzna transporter za dobre miejsce do snu i odpoczynku w domu.

Transporter dla kota w pigułce – rodzaje, rozmiary i wszystko to, co trzeba wiedzieć na temat przewożenia kotów.

Zapraszamy!

Transporter dla kota w dalekiej podróży

Przewożenie kota w transporterze jest wygodne zarówno dla naszego zwierzęcia, jak i dla nas. Nawet jeśli jest to tylko wyjazd (lub wyjście) do pobliskiej przychodni weterynaryjnej. Kot w transporterze nie ucieknie ani nagle na nas nie wskoczy (co mogłoby być szczególnie niebezpieczne w przypadku kierowania samochodem).

Co ważne:
Na przykład jeśli nasz kot boi się podróży, może się zdarzyć, że się załatwi. W takim przypadku wystarczy wyczyścić transporter – a nie cały bagażnik, jak było to w przypadku autorki niniejszego artykułu. Jednak nie ma tego złego… To wydarzenie stało się bezpośrednim impulsem do zakupu dobrego transportera.

Jaki transporter dla kota wybrać i kupić?

Obecnie największą popularnością cieszą się transportery plastikowe, tak zwane kontenery dla kotów. Takie kontenery są stosunkowo lekkie, wygodne i bezpieczne. Właściciele kotów często też decydują się na zakup toreb transportowych. Bez wątpienia zajmują one mniej miejsca i są wygodne w noszeniu, jednak dla kota nie są zbyt wygodne. Od lat dużym powodzeniem cieszą się też transportery w formie koszy wiklinowych – estetyczne, ale dość ciężkie i nieporęczne.

Najpopularniejsze transportery dla kotów / Ranking

Wiklinowy transporter dla kota

Transportery wiklinowe, choć niezbyt wygodne w przenoszeniu, można wykorzystać do transportu kota na niedużych odległościach. Ponadto, ponieważ transportery takie mają w środku dużo miejsca i są przewiewne, dobrze sprawdzą się jako domek dla kota w domu.

Torba transportowa dla kota

Torba dla kota – zwłaszcza jeśli kot nie waży dużo – może być wygodnym transporterem nawet podczas dłuższych podróży. Pod warunkiem jednak, że będzie na tyle duża, że zwierzę będzie mogło w niej swobodnie stanąć i się obrócić. Torby transportowe dla kota mogą być zawieszane na ramię, mieć formę torebki, a nawet nosidełka. Dobrym rozwiązaniem są też torby na kółkach typu trolley.

Torby dla kotówAktualna cena

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem torby dla kota, pamiętaj:

Torba do transportu kota nie powinna mieć otworu (jak w przypadku toreb transportowych dla psów). Kot bez trudu przez niego wyskoczy.

Jaki transporter dla kota wbrać i kupić - Sprawdź opinie i ceny
Jaki transporter dla kota wbrać i kupić – Sprawdź opinie i ceny

Plastikowy transporter dla kota (kontener dla kota)

Niewątpliwą zaletą kontenera dla kota jest fakt, że bardzo łatwo go wyczyścić. Ponadto, zimową porą można go ocieplić za pomocą specjalnego pokrowca.

Jednak lista zalet takiego transportera jest znacznie dłuższa:

 1. Dostępne są w wielu modelach i rozmiarach,
 2. Można je przypiąć pasami w samochodzie,
 3. Są lekkie, a zarazem stabilne,
 4. W niektórych modelach można zamontować miseczkę z karmą i wodą,
 5. Najlepsze transportery wyposażone są w system odprowadzający nieczystości.
Klatki przewozowe dla kotówAktualna cena

Rozmiary transporterów

Istnieją 3 główne rozmiary transporterów dla kotów:

 • Transporter w rozmiarze 1 przeznaczony jest do przewożenia lub przenoszenia jednego kota średniej wielkości (dachowiec o wadze 5 – 6 kg).
 • Transporter w rozmiarze 2 nadaje się do transportu jednego dużego kota (jak maine coon). Jeśli jednak wybieramy się w daleką podróż i chcemy zapewnić naszemu (nawet mniejszemu) kotu maksimum komfortu, warto wybrać ten właśnie rozmiar. W takim transporterze można też bez problemu przewieźć dwa koty średniej wielkości.
 • Transporter w rozmiarze 3 produkowany jest z myślą o hodowcach i służy do przewożenia większej ilości kotów.

Górne drzwiczki

Transportery wyposażone w drzwiczki otwierane od góry pozwalają na wygodne i bezpieczne wyjęcie pupila ze środka. Jeśli więc obawiamy się, że nasz kot niezbyt chętnie wyjdzie na spotkanie weterynarzowi, to rozwiązanie pozwoli nam uniknąć szarpaniny.

Torba transportowa dla kota to najlepsze rozwiązanie w podróży
Torba transportowa dla kota to najlepsze rozwiązanie w podróży

Producenci i cena transporterów dla kotów

Producenci akcesoriów dla zwierząt, którzy mają w swojej ofercie transportery dla kotów to między innymi Trixie, Skudo, Yarro, Emako, Hilton, Stefanplast czy Cayman. Najtańszy transporter można kupić za około 50 złotych. Cena najdroższych może osiągać wysokość nawet 600 złotych.

Koszyki na rower dla kotówAktualna cena

4 KOMENTARZE

 1. Przygarnęliśmy kociaka. Łaził i miauczał po ulicy, co było robić. Pierwsza wizyta u weta zakończyła się tak, że miałam dwie kupy w bagażniku:( Więc nie chcę tak dalej ryzykować. Szukałam używanego transportera na Allegro i OLX, ale jakoś nie udało mi się nic fajnego znaleźć. Chciałam taki wiklinowy, ale jak ma mi go zabrudzić, to już sama nie wiem. Może ktoś ma jakieś doświadczenie z transporterami?

 2. Chciałabym kupić transporter dla kota na kółkach, ale zastanawiam się, jaką wielkość powinien mieć – od razu mówię, że sprzedawcom w sklepach nie ufam, bo od razu chcą mi wcisnąć to, co akurat mają na stanie:P

 3. Miałam kota 10 lat i zawsze dawałam radę brać go do weterynarza bez transportera. Ale w końcu kupiłam piękny i wypasiony transporter dla zwierząt i kot wariuje w nim bardziej niż bez. I weź mu tu dogódź człowieku. Myśli, że chcę go w klatce oddać komuś, czy co? A młody kociak śpi w nim:P

 4. Jestem ciekawa opinii na temat transportera dla kota – torby- czy ktos może miał? Wydaje się lekka i poręczna, ale to zakup raczej na lata, więc nie chciałabym się pomylić. Dzięki z góry za podpowiedzi!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here