Lokalizator GPS dla kota

5
9788

Lokalizator GPS dla kota
Lokalizator GPS dla kota
Właściciele kotów, które mogą wychodzić na zewnątrz z pewnością znają ten problem. Kot znika i nie wiemy, ani co się z nim dzieje, ani czy i kiedy wróci. W takiej sytuacji niezastąpiony może okazać się lokalizator GPS. Prosty w obsłudze, a do tego dostępny w różnych opcjach. Dodatkowe funkcje z kolei zapewnią nam spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Możemy odetchnąć z ulgą – znajdziemy naszego pupila zawsze, gdziekolwiek się zapuści. Ale od początku…

Czym jest lokalizator GPS dla kota?

Główną część lokalizatora GPS dla kota stanowi nadajnik, który przyczepia się do obroży kota. Możemy też spotkać obroże z wbudowanym nadajnikiem GPS. Odczyt miejsca pobytu naszego czworonoga możemy przeprowadzać za pomocą różnych urządzeń, o czym powiemy za chwilę.

Jaki lokalizator GPS dla kota wybrać i kupić?

Oczywiście, wszystkie lokalizatory GPS dla kotów wskażą nam z większą lub większą dokładnością miejsce pobytu naszego pupila. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na dodatkowe funkcje, w jakie wyposażone mogą być tego typu urządzenia. Szczególnie godna polecenia jest funkcja geofencing, pozwalająca na oznaczenie wirtualnego ogrodzenia. Jeśli kot przekroczy jego „granice”, będziemy o tym poinformowani. Zwolenników nowinek być może zainteresuje też możliwość założenia kotu implantu z GPS pod skórę.

Lokalizator GPS dla kota

Obsługa lokalizatora GPS z telefonu komórkowego

Lokalizator GPS daje możliwość zlokalizowania naszego futrzaka przy pomocy telefonu komórkowego. Na numer karty SIM w urządzeniu wysyła się SMS o odpowiedniej treści. W wiadomości zwrotnej otrzymujemy link do mapy pokazującej miejsce, w którym w danej chwili znajduje się kot.

Jaki lokalizator z GPS dla kota wybrać i kupić - Sprawdź ceny i opinie
Jaki lokalizator z GPS dla kota wybrać i kupić – Sprawdź ceny i opinie

Obserwacja położenia zwierzęcia na stronie internetowej

Logujemy się na stronie internetowej producenta, podając unikalny numer ID. Dzięki temu możemy obserwować miejsce pobytu naszego kota. Korzystanie ze strony internetowej daje nam jednak jeszcze o wiele więcej możliwości. Jedną z nich jest na przykład poznanie statystyk przebytych przez kota tras.

Korzystanie z aplikacji na smartfon

Dzięki aplikacji na smartfon uzyskujemy informacje na temat miejsca pobytu naszego zwierzęcia. Możemy też wykorzystywać dodatkowe funkcje, takie jak przegląd historii przebytych tras.

Przydatne funkcje obroży z GPS

Jak w przypadku większości nowoczesnych urządzeń, tak również i tutaj, możemy liczyć na dodatkowe funkcje. Są to między innymi:

 1. Geofencing, czyli tak zwane wirtualne ogrodzenie. W lokalizatorze wyznacza się granice, w których kot może się poruszać. W przypadku ich przekroczenia, na nasz telefon zostanie wysłany SMS z odpowiednią informacją.
 2. Lokalizacja według adresu – jeśli jest to możliwe, otrzymujemy na telefon SMS z informacją o adresie, pod którym obecnie znajduje się nasz pupil.
 3. Czujnik wstrząsu – w przypadku wstrząsu lokalizator wysyła do nas powiadomienie. Dzięki temu można w razie wypadku szybciej pomóc zwierzęciu.
 4. Śledzenie w czasie rzeczywistym.
 5. Tryb uśpiony – urządzenie uaktywnia się, kiedy wykryje ruch.
 6. Wbudowana pamięć – tu zapisywane są pozycje w przypadku zgubienia zasięgu. Po jego odzyskaniu, dane przesyłane są na nasz telefon.
Chip dla kota - Nadajnik i obroża z GPS dla kota w jednym
Chip dla kota – Nadajnik i obroża z GPS dla kota w jednym

Do czego jeszcze może się przydać lokalizator GPS?

Przedstawiane przez nas obroża GPS może służyć nie tylko do lokalizacji kotów. Przyda się także w wielu innych sytuacjach:

 • Dla bezpieczeństwa dzieci i osób starszych,
 • Dla psów,
 • Do kontroli pracowników,
 • Do śledzenia osób,
 • Do zabezpieczenia bagażu na wypadek kradzieży czy też
 • Do zabezpieczenia pojazdów.

Czip dla kota a GPS

Warto wiedzieć, że czipy dla kota, które zakładane są naszym zwierzętom w przychodniach weterynaryjnych, nie pozwolą nam na zlokalizowanie ich położenia. Zawierają one numer, który jest przypisany naszemu kotu i dzięki niemu instytucja, w której zostanie on odczytany, może skontaktować się z właścicielem.

GPS dla kota pod skórą

Istnieje jednak możliwość wszczepienia zwierzęciu pod skórę mikroczipu, który działa jak nadajnik GPS. Dzięki niemu na komputerze lub smartfonie można zlokalizować naszego pupila. Dodatkowo, pozyskujemy też informacje na przykład o temperaturze jego ciała (24 godziny na dobę!). W Polsce jednak takie rozwiązanie nie jest jeszcze popularne.

Lokalizator GPS dla kota na Ceneo.plAktualna cena

Producenci i ceny lokalizatorów GPS dla kotów

Do najpopularniejszych producentów lokalizatorów GPS dla kotów należą takie firmy jak Orllo, Garmin, TK STAR, Calmean czy Tractive. Za najtańsze urządzenie tego typu zapłacimy 160 złotych. Cena najdroższego to nawet 700 złotych.

5 KOMENTARZE

 1. Mam takie pytanie: czy ta obroża z nadajnikiem dobrze się trzyma na szyi? Mój sierściuch z pewnością gdzieś by z tym wlazł:P A tak poza tym, to nie mogę się napatrzeć na te zdjęcia kotów:)

 2. Ciekawa jestem, jakie są opnie o lokalizatorach dla kota? Moim zdaniem to świetny wynalazek, ale zanim kupię, to jednak wolałabym się przekonać, czy to się sprawdza…

 3. W przypadku mojego łazęgi, który wieszał się wszędzie w obróżce, więc pewnie i z nadajnikiem by sie powiesił, byłby najlepszy chip z GPS. No ale to pieśn przyszłosci

 4. Po tym, jak trzeci raz nam zwiał nasz Gender, postanowiłam zainwestować w obrożę dla kota z GPS, bo muszę oszczędzać swoje nerwy:P Ale co wybrać, panie, co wybrać? :/ Czy te tańsze są gone zaufania, czy trzeba jednak patrzeć na te droższe??

 5. Szkoda, że ten GPS dla kota pod skórą jest taki drogi. Jakoś sobie mojego Bonifaca nie wyobrażam z taką obróżką:( Obraza i foch zaraz by były:P

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here